Prekliatie pred menštruáciou ( PMS )

S predmenštruačným syndrómom má skúsenosť prevažná väčšina žien. Viete, prečo to tak je, ako ho poznáte a ako ho skrotiť?

 

Dôverne to pozná každá žena. Týždeň alebo dva predtým, než sa dostaví očakávaná menštruácia ste podráždená, náladová, trpíte bolesťou hlavy, trápi vás nafúknuté brucho a opuchnuté nohy, do ktorých môžete dostávať dokonca aj kŕče. Aby toho nebolo málo, ničí vás únava a pridať sa môže aj plynatosť. Máte zvýšenú chuť do jedla, v dôsledku čoho u vás dôjde aj k zvýšeniu hmotnosti. Tlak v podbrušku, zhoršenie stavu pleti a bolesti pŕs už celú tú „optimistickú“ situáciu len dopĺňajú.

 

Znie vám to povedome? Reč je o predmenštruačnom syndróme, teda PMS. Ten sa dostavuje po ovulácii a je spôsobený dramatickým poklesom hladiny estrogénu a progesterónu. Preto tiež obvykle odznieva až tesne pred menštruáciou, kedy sa hladina hormónov zase vráti do normálu. Zatiaľ čo u niektorých žien sú symptómy predmenštruačného syndrómu mierne, iným PMS bez preháňania ničí život.

 

premenštruacni_syndrom_kvapky

 

Podľa lekárskych štatistík majú s predmenštruačným syndrómom skúsenosť tri zo štyroch žien. Horší priebeh má u tých žien, ktoré majú vysokú hladinu stresu, majú v rodinnej histórii depresiu, alebo samy niekedy trpeli depresiou alebo popôrodnou depresiou. Navyše sa symptómy PSM môžu zhoršovať vekom, najmä pred menopauzou.

 

Metód, ktoré vám od predmenštruačného syndrómu môžu uľaviť, je hneď niekoľko. Hoci je pravdepodobné, že na pohyb nemáte myšlienky, ak sa prinútite k fyzickej aktivite, zmiernia sa tým symptómy PMS, ako je napríklad depresia, problémy s koncentráciou, alebo únava. V tomto období si tiež doprajte dostatok spánku (jeho nedostatok zhoršuje napríklad náladovosť, ktorá je pre PMS charakteristická) a samozrejmosťou by mal byť zdravý jedálniček, v ktorom bude iba minimum kofeínu, soli a cukru.

 

Veľkým pomocníkom v tomto náročnom období sú aj PMS kvapky. Bylinná liehová tinktúra určená priamo na potlačenie symptómov predmenštruačného syndrómu. Kvapky sú namiešané v takom pomere a kombinácii, aby uvoľnili telo a obnovili psychickú pohodu. Bylinný komplex uvoľňuje pri predmenštruačných tenziách a odporúča sa ako zdroj fytoestrogénu pri menopauze. Pre normálnu činnosť urogenitálneho aparátu. A to je niečo, čo oceníte nielen vy, ale aj vaše okolie.

 

Po-Pá 8-16h +420 739 190 371

Propojte se s námi

Máte dotaz?

Zavolajte nám
+420 739 715 309

Napíšte nám
info@bachovykapky.sk

 

Všetko o spoločnosti

Yutta s.r.o.

Seifertova 1757/1, Šlapanice 66451

IČ: 17485185

DIČ: Neplátce DPH

Spisová značka C 130312 vedená u Krajského soudu v Brně

Č. účtu: 8152727002/5500