Stavte na Bachove esencie Antistres

 

Stres:

 

Zabijak, ktorý vám kradne pohodu i zdravie Zrejme ste v ňom tak často, že už vám to príde takmer normálne. Ale dlhodobý stres dokáže rozmetať nielen psychickú pohodu aj nenávratne poničiť zdravie. Viete, ako ho zvládať a čo vám pomôže?
Situácia, kedy vám zomrie partner alebo dieťa. Rozvod. Ale napríklad aj odchod do dôchodku, svadba, alebo dokonca aj Vianoce. To všetko sú situácie, ktoré podľa psychológov vedú k nezanedbateľnému stresu. Ich zoznam je samozrejme oveľa dlhší, ale dôležité je uvedomiť si, že hoci má väčšina ľudí stres spojený s negatívnymi udalosťami, do stresu nás dostávajú aj udalosti, ktoré môžeme vnímať ako pozitívne a tešiť sa na ne.

Aj keď sa v 21. storočí stres stal v podstate štandardnou súčasťou našich životov a považujeme ho už takmer za niečo normálne, buďte si istí, že naše telo to tak rozhodne nevníma. Stres v nás má vyprovokovať reakciu „bojuj, alebo uteč“, ktorá nám v extrémnych situáciách zachráni život, ale náš organizmus nie je stavaný na to, aby sa nachádzal v permanentnom strese, a teda aj v nepretržitom napätí.

 

Bachovy kapky Antistres al01

 


Padanie vlasov aj výpadky pamäte


V strese prudko narastá hladina hormónu kortizolu, ktorý sa premieta do mnohých oblastí a zásadne ovplyvňuje naše fungovanie. Tušili ste napríklad, že dlhodobo zvýšená hladina kortizolu zvyšuje chuť do jedla, takže ak budete v strese, vaše snahy o udržanie štíhlej postavy alebo dokonca o schudnutí sú odsúdené na neúspech? Stres tiež významne zvyšuje riziko, že vás postihne srdcové ochorenie, môže za dlhodobú nespavosť alebo napríklad za bolesti hlavy. Medzi menej známe príznaky vystavenia sa stresu patrí napríklad aj vypadávanie vlasov, problémy s pamäťou, kožné problémy (okrem toho, že ich môže vyvolať, môže tie prebiehajúce, ako je napríklad psoriáza, výrazne zhoršiť) alebo predčasné starnutie.


Obrovský vplyv má stres aj na našu črevnú mikroflóru. Ostatne nie je náhodou, že keď sme v strese, hovoríme o „stiahnutom žalúdku“ alebo o tom, že sa nám „pohúpal žalúdok.“ Črevný mikróbiom obsahuje obrovské množstvo „dobrých“ baktérií a ďalších mikroorganizmov, ktoré sú úplne kľúčové pre naše zdravie. Stres však mení fungovanie čriev, čím ovplyvňuje aj mikrobióm.
Ak si myslíte, že v podstate jedinou nepríjemnosťou, ktorú porušená rovnováha mikrobiomu spôsobuje, sú problémy so zažívaním, ste na veľkom omyle. Vedci totiž napríklad dokázali, že s poškodeným mikrobiómom súvisia zmeny nálady a môže byť napríklad aj príčinou vzniku depresie. Pretože sa v dôsledku stresu stávajú črevá priestupnejšie pre toxíny, zvyšuje sa zápallivosť a zápal sa potom môže objaviť prakticky kdekoľvek v tele.

 

https://www.bachovykapky.com/bachovy-kapky-anti-stress-30-ml.html


Stavte na Bachove esencie Antistres


Pomôcť sami sebe od stresu nie je v dnešnej uponáhľanej dobe vôbec jednoduché a hodí sa preto svoje telo podporiť. Takým prostriedkom sú aj Bachove kvapky na stres, ktoré vracajú mysli vyrovnanosť a tým pôsobia blahodárne na celý organizmus. Bylinné kvapky proti stresu sú vhodné pre všetky vekové kategórie a predstavuje ideálny spôsob, ako sa zbaviť telo stresovej záťaže. Bachove krízové kvapky Antistress vám nielen pomôžu zvládnuť pocity stresu a vyrovnať sa s nimi, ale čeliť jeho následkom a vrátiť organizmu toľko potrebnú rovnováhu. Hyperaktivita, napätie, nervozita, úzkosť, obavy – to všetko sú typické prejavy stresu, s ktorými si Bachovky dokážu poradiť šetrným a prirodzeným spôsobom. Vráťte do svojho života pokoj a harmóniu!

Po-Pá 8-16h +420 739 190 371

Propojte se s námi

Máte dotaz?

Zavolajte nám
+420 739 715 309

Napíšte nám
info@bachovykapky.sk

 

Všetko o spoločnosti

Yutta s.r.o.

Seifertova 1757/1, Šlapanice 66451

IČ: 17485185

DIČ: Neplátce DPH

Spisová značka C 130312 vedená u Krajského soudu v Brně

Č. účtu: 8152727002/5500